KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11531019
nr 1153 1019
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Procession, signerad, duk, 70x52 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 december 2017
kl 18:32:37
18/12 17:45:17
100 kr
18/12 18:25:38
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo